wtorek, 31 stycznia 2017

Najnowsza książka Sylwii Błach, czyli reklamujemy! #7

Cześć,
Dzisiaj przychodzimy do Was z zapowiedzią najnowszej książki Sylwii Błach, którą stworzyła w duecie z utalentowaną ilustratorką, Pauliną Daniluk. Chociaż jej cena nieco spędza sen z powiek, ale kiedy tylko zobaczycie wnętrze tej powieści sami zadecydujecie, czy wydacie na nią swoje ciężko zarobione pieniądze. :)
Zapraszamy. :)

Tytuł: Wampiry, upiory, potwory i inne nieziemskie stwory
Autorka:  Sylwia Błach
Ilustratorka: Paulina Daniluk
ISBN  978-83-89284-52-5 
Objętość: 136 str.
Format: 220x300 mm 
Oprawa twarda
Cena detaliczna nadrukowana: 50 zł


Już wkrótce, nakładem wydawnictwa Albus, ukaże się książka Sylwii Blach pt. „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”, która  poświęcona jest istotom (nie) z tego świata. Potwory od zawsze towarzyszyły człowiekowi. Przewijały się w mitologii, pojawiały w opowiadaniach czy na kartach powieści. Budziły strach, ale też często fascynację, tak różne były od wszystkiego co ludziom znane. Sylwia Błach w lekki i przystępny sposób opowiada o istotach z mitologii, legend miejskich i podań. Po każdym rozdziale prezentuje swój mistrzowski kunszt pisarski za pomocą drabbli, czyli  krótkich opowiadań składających się dokładnie ze stu słów. Drabble znajdujące się w książce to zabawne historyjki z potworem w roli głównej. Przy okazji pierwszego wydania książki „Wampiry, upiory, potwory i inne nieziemskie stwory” ogłaszamy modę na drabble mając nadzieję, że książka sprowokuje czytelników do redagowania własnych tekstów. Na szczególną uwagę zasługują przepiękne ilustracje autorstwa Pauliny Daniluk, które doskonale uzupełniają tekst. Choć niekiedy żyją one własnym życiem, zachwycają starannością kreski, oszczędnością kolorów i różnorodnością stylów. Książka niewątpliwie zasługuje na uwagę. Zapraszamy do lektury!


Oto kilka stron ze środka:

I co nieco o twórczyniach:

Autorka:
Sylwia Błach - rocznik 1991. Pisarka, programistka, blogerka. Zadebiutowała zbiorem opowiadań Strach, następnie opublikowała powieść Bo śmierć to dopiero początek i zbiór opowiadań Trzy lata strachu. Publikowała w wielu antologiach i czasopismach, a jej opowiadania zostały przetłumaczone na język czeski i angielski. Zawodowo zajmuje się programowaniem w studio gier Hypnotic Ants i studiuje na studiach doktoranckich na Politechnice Poznańskiej. Prowadzi dwa blogi: www.sylwiablach.pl oraz www.vamppiv.pl
Ilustratorka:
Paulina Daniluk - absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS, zadebiutowała  w 2016 opracowaniem graficznym  książki 30 znikających trampolin Doroty Kassjanowicz.

Zaintrygowani?


5 komentarzy:

 1. Prezentuje się całkiem intrygująco :) Chętnie zobaczyłabym ją na żywo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie wygląda to w środku i to zdecydowanie na plus, forma też ciekawa, ale tytuł już mi mówi, że to nie dla mnie. Wampiry i właśnie te różne stwory to elementy, jakich w literaturze nie lubię, stąd i historie poboczne o nich mnie aż tak nie interesują. ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. Sylwię Błach znam z tylko jednego opowiadania i... kilku spotkań na konwentach ;) Bardzo sympatyczna osóbka, mam zamiar poznać więcej jej twórczości, ale to mniej pilny plan. A z tą powieść raczej się nie złapię.

  OdpowiedzUsuń
 4. O proszę jaka ciekawa pozycja! :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przybycie w moje skromne progi.
Mam nadzieję, że oferowana przeze mnie treść przypadła Państwu do gustu. Będę przeszczęśliwa, kiedy zostanę nagrodzona komentarzami. To tak niewiele, a potrafi sprawić radość!

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.