wtorek, 13 października 2015

Tag w bluszczach - SOCIAL MEDIA BOOK TAG

Hej. :)
Recenzje recenzjami, ale raz za czas wrzucenie jakiegoś tagu nie zaszkodzi! Dlatego też dzisiaj zrobię jeden ze znalezionych w Internecie, dzięki któremu - mam nadzieję - poznacie mnie bliżej.

Przyznam szczerze, że tak jak w ostatnim tagu nie rozpisałam się zbyt wiele, tak tutaj starałam się odpowiadać mniej zwięźle. Nie przedłużając - powitajmy Social Media Book Tag gromkimi brawami (lub miarowymi stuknięciami w klawiaturę)!

TWITTER
~  Twoja ulubiona krótka książka ~

Nie czytam krótkich książek, ostatnią taką, którą pamiętam, czytałam w klasach 1–3, kiedy w moim umyśle królował „Klub Tiary”. Wszystkie dwadzieścia części wciąż mam na półce u siostry, aczkolwiek ich już nie czytam. Jednak gdybym miała wybrać z tych, które czytałam ostatnio czy też w przeciągu paru lat wstecz – „Mały Książę”, zdecydowanie. Nawet, jeśli był lekturą do jakiegoś konkursu. Uwielbiam te urocze obrazeczki i treść, tak samo jak film na podstawie powieści (trochę nie na temat, ale to się wytnie), na którym płakałam w kinie po raz pierwszy. 
FACEBOOK
~ książka, którą każdy czytał i poczułaś presję, by ją przeczytać ~

Zazwyczaj nie czytam pod presją tego, że wszyscy inni przeczytali daną książkę, słucham się siebie i tego, co ja chcę przeczytać. Okej, może „Dary Anioła” mogę do tego podciągnąć, bo koleżanka zachęcała mnie do nich długo. Warto wspomnieć, że najpierw zobaczyłam film, gdyż nie miałam pojęcia, że istnieje książka, na której podstawie go nakręcono, a sam wypad do kina był jednym, wielkim spontanem. I tak znów nie na temat, ale o „Mieście Kości” – nie zapomnę, jak ze znajomą jarałam się wówczas Jacem oraz całą ideą filmu. Tak, byłam nieświadoma, że jako ekranizacja był okropny.

TUMBLR
~ książka, którą przeczytałaś, zanim to było popularne ~

Wydaje mi się, że „Morze Spokoju”. Kupiłam je jakiś czas temu i wiem, że mi się bardzo spodobała. Dopiero niedawno zauważyłam, że jest o niej dość głośno w Internecie i… zdziwiłam się, bo nie myślałam o niej jako o powieści popularnej. W innych przypadkach zazwyczaj nie zdążam przed „byciem popularną”, bo dowiaduję się o niej przez rozgłos, jaki niesie. 

MYSPACE

~ książka, którą przeczytałaś, ale nie pamiętasz, czy ci się podobała czy nie ~

Nie mam takiej. Nie pamiętam za to połowy wydarzeń w „Amore 14” – kojarzę tylko jakiś skuter i zgubiony telefon, „Wizjach” – tutaj kojarzę… pana Liścia, bo był fajny, i… Monster High. Tak, czytałam tą wspaniałą serię parę lat temu. Pamiętam tylko to, że były w niej potwory.

INSTAGRAM
~ książka, która była tak ładna, że musiałeś zrobić jej zdjęcie ~

Blisko połowa moich książek jest na tyle ładna, że doczekała się zdjęcia/zdjęć. :D 
YOUTUBE
~ książka, którą chciałbyś, żeby powstała ekranizacja ~

I w tym momencie mój umysł krzyczy: „Mroczne Umysły! Mrocz – ne Umysły!”. Chwilę potem patrzę na półkę i dochodzi do nich: „Szeptem”, który mieli zekranizować, ale zrezygnowali, grrr, „Córkę dymu i kości”, „Ja, diablica” – spróbowaliby tylko zepsuć Beletha, „Akademię Dobra i Zła”, „Klejnot” (Ash, Ash, Ash, Garnet, Ash, Ash, Ash <3).


GOODREADS

~ książka, którą polecasz wszystkim ~

Takiej odpowiedzi wszyscy się spodziewają, ruszamy z kilkoma pozycjami:
~ Dary Anioła, cała seria! Dla Maleca (pozdrowienia dla „Magnolii”, jeśli to czyta, chociaż wątpię), Jace’a i przede wszystkim – Sebastiana.
~ Dotyk Julii!
~ Klejnot, bo Ash i przyczajony ninja Garnet!
~ „Ja, diablica”, bo boskie teksty!
~ i wiele innych, ale jako że miała być jedna, a ja i tak zwiększyłam tą liczbę o trzy pozycje, to więcej nie podam. ;)10 komentarzy:

 1. Super :) świetny Tag.
  Och! Ta miłość do Asha z Klejnotu wszechobecna.
  Ciekawe jaki aktor mógłby zagrać jego rolę ?
  Na pewno jakiś przystojniak...

  http://modnaksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy tag i Twoje odpowiedzi :)
  Lekturę „Mały Książę” bardzo miło wspominam.
  Koniecznie muszę zobaczyć film :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dary Anioła są niesamowite. Już w pierwszej części zakochałam się w Jace i nie mogę się doczekać aż znajdę trochę czasu na siegnecie po kolejne tomy :*
  Też polecam i uwielbiam Dotyk Julii a przede wszystkim Warnera <3
  Bardzo bym chciała przeczytać Klejnot bo ta okładka tak kusi..... :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny tag, ogólnie sama uwielbiam czytać, jak i pisać tagi (zmagam się obecnie z kilkoma, które muszę nadrobić, no ale cóż, tyle tych nominacji :D). Część z tych książek kojarzę jedynie po tytule, część znam (jak kochany "Mały Książę"), a niektóre jak chociażby "Morze spokoju" chcę przeczytać. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dary Anioła, forever :D Poza tym zbieram się do kupienia Klejnotu, bo będzie mi się ładnie prezentować na półce przy Selekcji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dary Anioła są cudowne. Przeczytałam na razie tylko trzy części, ale koniecznie muszę sięgnąć po kolejne ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy TAG! :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy tag :) Dzięki niemu dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o Tobie ;)
  A u mnie najkrótszymi, przeczytanymi książkami były "Dym" i "Katarynka". Nawet pamiętam jak wyśmiałam kolegę, który czytał streszczenie tych nowelek :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi "Morze spokoju" również bardzo się podobało i chyba czytałam tą książkę trzy razy :)
  Klejnotu jeszcze nie czytałam, ale koniecznie muszę to nadrobić. Ekranizacja mrocznych umysłów to byłoby to coś. Ja na razie czekam na to, az wejdzie do kin "piąta fala". Czytałaś ją? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piątej fali nie czytałam, ale o ekranizacji słyszałam. :) Planuję się do niej dobrać, jak tylko będzie okazja!

   Usuń

Dziękuję za przybycie w moje skromne progi.
Mam nadzieję, że oferowana przeze mnie treść przypadła Państwu do gustu. Będę przeszczęśliwa, kiedy zostanę nagrodzona komentarzami. To tak niewiele, a potrafi sprawić radość!

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.