wtorek, 23 sierpnia 2016

TOP 5 książek, w których występuje motyw szkoły

Hej! :)
Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Nawet jeśli tego nie chcemy, czas nieubłagalnie brnie do przodu. Płacz i marudzenie nie sprawi, że cofniemy się do początku lipca, kiedy wakacje dopiero się zaczynały. Koniec z lenieniem się cały dzień i czytaniem stosów książek. Nadciągają zadania domowe, lektury, kartkówki, sprawdziany… Wiem, że się cieszycie tak samo jak ja. :D Ale szkoła nie musi być przecież taka zła!
Przychodzę dziś do was z TOP 5 książek, w których występuje motyw szkoły. Ciekawi, jakie tytuły znalazły się na mojej liście?

1. Epidemia – Suzanne Young
Jeśli chodzi o tę książce, jestem akurat w trakcie jej lektury. Szkoła jednak pojawia się tutaj parę razy i mimo wszystko nie jest do końca zwyczajna. W okolicy panuje przecież tajemnicza epidemia samobójców. Atakuje niewinnych nastolatków, namawiając ich do skończenia ze swoim życiem. I jak szkoła ma im pomóc z tym problemem?
2. Akademia Dobra i Zła – Soman Chainani
Tego tytułu nie mogło tutaj zabraknąć! W końcu akademia to tak jak szkoła, a kto nie chciałby uczyć się razem z Sophią i Agathą? W świecie podobnym do Harry’ego Pottera, z magią i dozą humoru. To jak? Zapisani już na nowy rok szkolny?
3. Fangirl – Rainbow Rowell
Były chwile, kiedy nawet Cath miała dość szkoły. Chciała się poddać. Napisanie pracy zaliczeniowej było dla niej wielkim wyzwaniem. Musiała połączyć zajęcia z życiem towarzyskim i pasją, co nie było takie łatwe. Brzmi znajomo, tak? Każdy z nas ma ten sam problem! Nieraz bywa, że po powrocie ze szkoły nie chcemy nawet patrzeć na zadania domowe. A jak było z Cath? Cóż… Tego już musicie dowiedzieć się sami!
4. Szeptem – Becca Fitzpatrick
Jeżeli nie wierzycie w to, że swoją prawdziwą miłość można poznać w sali lekcyjnej, to lepiej poznajcie Norę! Ona obali ten mit w mgnieniu oka. Na dodatek wprowadzi do Waszego świata anioły. Niekoniecznie te owiane dobrą sławą...
5. Nawet o tym nie myśl – Sarah Mlynowski
W tej szkole dzieje się aż za dużo! Tutaj uczniowie czytają w myślach, a sprawdziany nagle nie są dla nich aż takie groźne. Nie ukryjesz przed nimi niczego… Wystarczy tylko chwila nieuwagi nad swoim umysłem, chwila rozwodzenia się nad swoimi sekretami, a już znajdziesz się w ich sidłach! 

A Wy? Jakie książki z motywem szkoły jeszcze znacie? ;)
***

14 komentarzy:

 1. Czytałam Fangirl i nie wspominam jej dobrze. :(
  Seria Kroniki Krwi Richelle Mead mnie się ze szkołą kojarzy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnia pozycja mnie zaciekawiła. Nie słyszałam o niej jeszcze :)
  Zmierzch podobnie jak Szeptem toczy się początkowo w szkole, więc tę pozycję bym dodała.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. No przecież Akademia Cimmeria. :D Szczerze, to chyba w większości młodzieżowych książek część akcji dzieje się w szkole. xD Ostatnio przeczytałam też "Taniec cieni" - tam jest mowa o szkole baletowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Kochając pana Danielsa" i "Art&Soul" Brittainy C. Cherry (obydwie gorąco polecam!), "Aplikacja" Lauren Miller (w sumie to akademia i coś na kształt studiów, ale uczyć się trzeba :D), "Samodzielne studia" i "Egzamin dojrzałości" Joele Charbonneau (świetna dystopia, szkoda, że niedoceniona...), seria Akademia Mroku oraz Hex Hall, które są takie sobie.. I w sumie to tyle przychodzi mi do głowy tak na poczekaniu;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam ''Fangirl'' oraz ''Szeptem'', w tej drugiej książce motyw szkoły pojawia się tak naprawdę jedynie na początku, później staje się jedynie tłem dla problemów głównych bohaterów. Jeśli motywy szkoły to oczywiście ''The Duff''. Na ogół luźna książka, lecz mi dostarczyła wielu wrażeń, bo naprawdę ją przeżywałam; złościłam się, krzyczałam, a czasami głośno śmiałam. Szkolne klimaty to również prze-słodziutki romans pt. ''Maybe Someday''. Lektura nie jest najwyższych lotów, ale jest urocza. Przypomniało mi się również, że ''Hopeless'' i inne książki z tej serii mają powiązania z szkołą. Niewielkie, ale są. Dodatkowo również ''Wszystkie jasne miejsca'', które niedawno czytałam i po części ''Dziewczyna i chłopak wszystko na opak''.

  Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
 6. Hogwart! Jedyna szkoła do której chętnie bym chodziła! Jak można było o tym zapomnieć?! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam ani jednej książki, którą wymieniłaś. Słyszałam, że są bardzo fajne, więc będę musiała to nadrobić! :D
  http://lowczyniksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Akademia Dobra i Zła <3 <3 <3 Cudo! Uwielbiam tę historię!
  Teraz właśnie czytam Nawet o tym nie myśl - motyw szkoły widoczny jak najbardziej :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Motyw szkoły to tak teraz na czasie :D Ale z tych co wymieniłaś ja nie znam żadnej książki, ale z motywem szkoły kojarzą mi się, tak na świeżo bo zaraz po przeczytaniu, młodzieżówki Quicka ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tych książek czytałam tylko "Szeptem". Motyw szkoły pojawia się w summie też w... Harrym Potterze :D

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja się cieszę ze szkoły! Zostało 18 miesięcy obowiązkowej nauki w szkole. Hahahaha! :D
  Jest mi to łatwo znieść, booo bo wiem, że uczę się dla siebie i że marudzenie na szkołę nic nie da. Przynajmniej nie będę jak spasiony Amerykanin i nie spędzę całego życia przed telewizorem. :)

  Motyw szkoły? "Hopeless", "Układ"... :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam "Szeptem", reszta jednak nie jest mi znana :) Pozdrawiam i obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam żadnej z tych książek, więc będę musiała to nadrobić. Szczególnie "Epidemię", bo "Plaga samobójców" bardzo mi się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Motyw szkolny? Znalazłam go w wielu książkach. Na pewno jest w Harrym Potterze, ale przypuszczam że nie dodał tu dodany ze wzgledu na oczywistość. Jest jeszcze Dom Nocy, Akademia Wampirów, Zmierzch.. jest co wymieniać ;*)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przybycie w moje skromne progi.
Mam nadzieję, że oferowana przeze mnie treść przypadła Państwu do gustu. Będę przeszczęśliwa, kiedy zostanę nagrodzona komentarzami. To tak niewiele, a potrafi sprawić radość!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.