wtorek, 21 czerwca 2016

W świetle lamp czyli wywiad z Victorią Scott!

Zapewne wiecie, jak to bywa z szalonymi pomysłami. Przychodzą nagle i przez jakiś czas pasożytują w naszej głowie, próbując zmusić nas do działania. Czasem milkną, zniechęcone naszym brakiem reakcji. Ale innym razem wygrywają. I tak właśnie było w moim przypadku.
Nie wiem, co strzeliło mi do głowy, kiedy patrząc na okładkę [Tytanów] pomyślałam o wywiadzie z Victorią Scott. Bo w sumie… czemu nie? Spróbować zawsze można! Dlatego też zebrałam całe moje siły i… napisałam. Nie sądziłam, że doczekam się odpowiedzi – w końcu autorzy mają sporo pracy, a taka osoba jak ja jest tylko kroplą w morzu fanów. A jednak. Pani Scott odpisała już dwa dni później, zgadzając się na zadanie paru pytań dotyczących jej osoby. Z radości o mało co nie nabawiłam się skrzydeł!
Gotowi na wywiad z autorką bestsellerowej serii [Ogień i woda] czy też [Tytanów]?Czy w najbliższym czasie zamierza się Pani wybrać do Polski?
Mam taką nadzieję! Jeśli wydawca mnie zaprosi, oczywiście się zgodzę!

Kiedy słyszy Pani słowo „Polska”, co Pani widzi w swojej wyobraźni?
Mnóstwo różnych rzeczy! Duże miasta, fantastyczną architekturę, piękne zielone powierzchnie. Mój polski wydawca wysłał mi film o waszym kraju i byłam zaskoczona, jak wspaniały się okazał. Chciałabym go odwiedzić!

Autorka z polskim wydaniem [Ognia i wody] oraz [Kamienia i soli].

Czy może sobie Pani wyobrazić ekranizację [Ognia i wody]? Jak ona wygląda? Kto zagrałby Tellę Hallowey, a kto Guya Chambersa?
Absolutnie mogę to sobie wyobrazić! Bardzo chciałabym zobaczyć Pandory na dużym ekranie. Załączam zdjęcia osób, które według mnie mogłyby zagrać jako Tella i Guy.Skąd czerpie Pani inspirację do pisania?
Z wszystkiego! Jednak przede wszystkim z oglądania ludzi, miejsc oraz sytuacji, a także wyobrażając sobie sceny emocjonalne związane z tymi rzeczami.

Recenzje książek pani Scott znajdziecie tutaj: 

11 komentarzy :

 1. Niewiele pytań, ale ta radość z przeprowadzenia wywiadu - bezcenna!
  Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No gratuluję! Nie byłam zachwycona "Ogniem i wodą", ale "Tytany" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Nie jestem wielką fanką tej autorki, lecz mimo wszystko nieco zazdroszczę, że miałaś możliwość skontaktowania się z nią! :)

  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/06/tytany.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo!
  Takie małe coś a tak cieszy! :D
  Plus dla autorki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja, teraz to jeszcze bardziej cieszę się, że mogłam czytać jej ksiażki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio czytałam Tytany tej autorki i jestem oczarowana i pozytywnie zaskoczona tą pozycją :) Victoria Scott ma świetny warsztat pisarski.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Łał, gratuluję przeprowadzenia wywiadu! To naprawdę świetna sprawa, nie pomyślałabym, że można tak łatwo skontaktować się z autorem. Ale ta Tella mi jakoś nie pasuje. ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Serdecznie gratuluje tego wywiadu! To znak, że autorzy wcale nie są tacy niedostepni i łatwo z nimi nawiązać kontakt. A Victoria Scott wydaje sie być miłą i pełną ciepła kobietą :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję wywiadu! Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale zdecydowanie muszę to nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Usunęło mi komentarz, ale to nic - napiszę go raz jeszcze. ☺
  Chociaż to tylko cztery pytania, to i tak możesz się pochwalić kontaktem z zagraniczną autorką. Niewielu może to powiedzieć. Brawo! ☺
  A co do samej Victorii Scott to widać jej otwartość na nowe doświadczenia i wyczuwam, że kiedyś pojawi się w Polsce. A ja do tego czasu postaram się przeczytać jej książki, o ile są dostępne w bibliotece (chyba że ich nie ma w zbiorach).

  ~Wagabunda🌺

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przybycie w moje skromne progi.
Mam nadzieję, że oferowana przeze mnie treść przypadła Państwu do gustu. Będę przeszczęśliwa, kiedy zostanę nagrodzona komentarzami. To tak niewiele, a potrafi sprawić radość!

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.