poniedziałek, 2 stycznia 2017

BLUSZCZOWE PODSUMOWANIE: ROKU I GRUDNIA

Hej,

Wielu z nas w ostatnich dniach grudnia marzyło tylko o tym, aby ten nieszczęsny 2016 rok już się skończył. Cóż się dziwić, skoro zdołał nam odebrać wielu znakomitych pisarzy, muzyków czy aktorów. Same czekałyśmy tylko na ten moment, aż wybije północ, aby pozwolić sobie na marzenia lepszej przyszłości. Jednakże trzeba pozostawić smutki za sobą. To samo tyczy się wielu zmian, jakie zaszły przez te 366 dni. Ale warto przedstawić Wam wszystko to, co udało nam się dokonać przez ten długi okres. Wiadomo – raz było dobrze, a raz gorzej, lecz jak widać umiemy się podnosić po cięższych momentach
Tym samym przygotujcie się na BLUSZCZOWE PODSUMOWANIE ROKU!Czy jesteście gotowi zmierzyć się z naszymi zwierzeniami? Mamy nadzieję, że tak!

A oto streszczenie naszych skromnych dokonań:
W 2016 roku na BLUSZCZOWE RECENZJE zawitało 130 publikacji, z czego 65 to recenzje. Pozostałe to przeróżne tagi, podsumowania, listy TOP X rzeczy i tym podobne wpisy. Jak widać dotrzymałyśmy obietnicy względem aktywności, ponieważ przy zeszłorocznym podsumowaniu wspominałyśmy o 71 wpisach. Oby tak dalej!
Udało nam się zorganizować pierwszy Book Tour, gdzie stworzyłyśmy dwie drużyny. Każdy z uczestników naszej zabawy mógł zapoznać się z [Jedynym piratem na imprezie] Lindsey Stirling – książką, którą objęłyśmy patronatem medialnym. Aktualnie Aleksandra prowadzi nabór na kolejną tego typu akcję, lecz tym razem swoją podróż odbędzie dzieło Victorii Scott, czyli [Tytany]. Drobna ciekawostka – nadal możecie się zgłaszać, bo nabór trwa aż do 5 lutego 2017 roku!
Już wcześniej wspominałyśmy o patronacie medialnym, ale sprawia nam on tyle satysfakcji, że ciężko o nim nie pisać. Ola jest ogromną fanką talentu Lindsey Stirling, dlatego też ujrzenie loga BLUSZCZOWYCH RECENZJI na okładce [Jedynego pirata na imprezie] uświadomiło ją do końca, że to dzieje się naprawdę. Jak widać marzenia się spełniają!
Zorganizowałyśmy różnież parę konkursów, które miały miejsce nie tylko na blogu, ale również na naszych instagramach. Obiecujemy jednak, że w 2017 roku także pomyślimy o tego typu zabawach. Co jak co, ale dzielenie się dobrą literaturą jest zawsze pochwalane.
Wręcz skakałyśmy z radości, kiedy to BLUSZCZOWE RECENZJE osiągnęły 100 000 wyświetleń! Gdyby nie Wy to nie mogłybyśmy sobie pozwolić na zarysowanie sufitów głowami!
Nasza współpraca recenzencka z wydawnictwami IUVI oraz Feerią trwa w najlepsze, ale zdarzyło nam się również napisać opinię danej książki dla wielu innych wydawców. Aleksandra może się także pochwalić stałą współpracą z wydawnictwem Jaguar, którą nawiązała w połowie stycznia 2016 roku, a Patrycja z wydawnictwem [ze słownikiem] rozpoczętą w listopadzie. Bardzo dziękujemy za zaufanie! To wiele dla nas znaczy!
Nie samymi recenzjami czy luźnymi wpisami człowiek żyje, dlatego też urozmaiciłyśmy bloga rozmowami z pisarzami. Patrycja przeprowadziła wywiad z samą Victorią Scott, kiedy Ola pozostała w granicach Polski i zaatakowała pytaniami panią Justynę Drzewicką. Wystarczy kliknąć na nazwiska autorek, aby przejść do odpowiednich wpisów.
Brałyśmy udział w wielu wyzwaniach, ale przy żadnym z nich nie osiągnęłyśmy upragnionego finiszu. Może 2017 rok to nasza kolejna szansa, aby podołać wszelkim przeciwnościom i napisać magiczne „Udało się!”?
Nasz zakątek na facebooku nieco się rozwinął, ale będziemy bardzo szczęśliwe, gdy zajrzycie do nas, polubicie oraz zostaniecie na dłużej! To samo możemy powiedzieć o kontach na instagramie, gdzie dość często dzielimy się zdjęciami naszych papierowych dzieci. Tam również możecie nas zaobserwować! Oto nasze profile:
@ivy_bluszczowa
@krolikczyta

Troszkę tego jest, nieprawdaż? ;)
Ponownie pozwolimy sobie na skorzystanie z okazji i podsumujemy również grudzień, coby nie czuł się poszkodowany.
W tym miesiącu przeczytane zostały:

u Aleksandry:
Cecelia Ahern – [Love, Rosie]

u Patrycji:
Sara Pennypacker – [Pax] ▪

Swoich recenzji doczekały się również:

Oprócz tego mogliście także przeczytać:

BLUSZCZOWE PODSUMOWANIE LISTOPADA
Listopad już dawno za nami, ale to nie przeszkadza w sprawdzeniu, co takiego wyczyniałyśmy przez okres jego trwania.

NAZNACZENI ŚMIERCIĄ, CZYLI REKLAMUJEMY #6 
Ola stwierdziła, że warto podzielić się z Veronicą Roth skrawkiem bloga, dlatego też poinformowała wszystkich o zbliżającej się premierze najnowszej książki autorki, którą czytelnicy poznali poprzez trylogię Niezgodnej. Jej opinię możecie już odnaleźć na BLUSZCZU, ponieważ było jej dane przeczytać [Naznaczonych śmiercią] przedpremierowo!

PRZYSŁOWIOWY TAG KSIĄŻKOWY KRÓLIKA 
Patrycja postanowiła odetchnąć od nadmiaru obowiązków związanych z walką o oceny semestralne i porzuciła napisanie recenzji na rzecz tego tagu. Wpis jest godny uwagi, bo dzięki niemu poznacie jej zdanie na wiele ciekawych tematów.

BLUSZCZOWY BOOK TOUR #2 
Aleksandrze spodobała się poprzednia akcja, dlatego też postanowiła poświęcić swój egzemplarz książki [Tytany] Victorii Scott, aby ponownie przeżyć niesamowitą przygodę. Już wcześniej wspominałyśmy o tym, że dalej możecie się zapisywać, ale tutaj można wybaczyć powtarzanie się, nieprawdaż? :)

BLUSZCZOWE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 
Wiedzieliście, że znalazłyśmy trochę czasu między lepieniem uszek a dekorowaniem choinek i złożyłyśmy Wam życzenia? Nie? Proszę nas nie zasmucać i czym prędzej nadrobić tę zaległość!

TOP 7 KSIĄŻEK, KTÓRE WYWARŁY NA NAS WRAŻENIE W 2016 ROKU! 
Tak naprawdę miał to być jedynie wpis Patrycji, a że Aleksandra podłapała temat to nie zamierzała zaprzepaścić okazji podłączenia się do niej. Tym samym BLUSZCZOWY DUET skomponował listę książek, które dostarczyły im ogromnych porcji wrażeń. Zerknij na nią – może coś cię tam zainteresuje?

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie dodały czegoś z życia bloga:
Ilość wpisów: 10 (w tym 4 recenzje)
Ilość obserwatorów: 253 (wcześniej 244)
Ilość wejść na bloga: 111 553 (wcześniej 104 302)


A jak wyglądają Wasze podsumowania? Pochwalcie się! :)

***


10 komentarzy:

 1. Życzę jeszcze lepszych wyników w tym roku, jak i miesiącach!
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko prezentuje się bardzo imponująco. Gratuluję tylu sukcesów! Jestem pewna, że ten rok będzie obfitował w same dobre książki. A w każdym razie, tego właśnie życzę. :) Pozdrawiam! :)

  majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję sukcesów i trzymam kciuki za kolejny rok :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję pełnego emocji, sukcesów i książek roku.
  Zaczytanego 2017 :)
  MÓJ BLOG - zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ bogaty był ten rok! Fakt, wiele złego się w nim wydarzyło, ale na Waszym blogu chyba same dobre rzeczy akurat były! :D
  Gratuluję współprac i tylu wpisów - oby w 2017 też było tak dobrze, a nawet lepiej! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. statystyki macie nniezle, ale samop odsumowanie bardzo mi sie podoba jego styl. robcie tak dalej widze same bogactwo :D Pozdrawiam i zapraszam na post.... językowy! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i życzę Wam dalszych sukcesów :)
  Przepraszam za długą nieobecność :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne wyniki! Statystyki marzenie dla mnie jak na razie. Ale razem z siostrą staramy się w nowym roku wziąć w garść i być przede wszystkim systematyczne :)
  Pozdrawiam,
  siostry-pinkyandmozg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przybycie w moje skromne progi.
Mam nadzieję, że oferowana przeze mnie treść przypadła Państwu do gustu. Będę przeszczęśliwa, kiedy zostanę nagrodzona komentarzami. To tak niewiele, a potrafi sprawić radość!

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.